AKCE- doprava zdarma při nákupu nad 1.290,- Kč

Otázky a odpovědi Scentchips®

Co jsou ScentChips a čím jsou výjimečné?

ScentChips jsou barevné vonné vosky tvaru lístků, které po zahřátí v aromalampě šíří lahodnou a intenzivní vůni. K dispozici je mnoho různých vůní ScentChips, které můžete navzájem nekonečně kombinovat. Takto si skládáte vlastní vonnou směs! V závislosti na velikosti vaší aromalampy (tzv ScentBurneru) můžete kombinovat tři až čtyři ScentChips současně. To znamená, že je možné z našeho sortimentu namíchat téměř neomezené kombinace vůní. A nebo můžete samozřejmě použít pouze ScentChips stejné vůně. Vše záleží jen na vás. Počet ScentChips vložených do aromalampy určuje také intenzitu vůně.

Zkombinujte ScentChips a vytvořte si vlastní vonnou kompozici!

S tolika různými možnostmi kombinací máte před sebou nekonečnou objevitelskou cestu. Pokud byste měli každý den vyzkoušet novou kombinaci tří vůní, trvalo by vám dva a půl tisíce let, než byste je všechny vyzkoušeli :-) Máte tedy příležitost donekonečna experimentovat, objevovat nové vůně a sdílet dojmy s přáteli. Dáváte přednost jistotě? ScentChips dodáváme po 8, 13, 26 nebo 38 kusech od jedné vůně v krabici. Jste více experimentální povahy? Naše kolekce obsahují třicet šest různých vůní se čtyřmi ScentChips od každé vůně.

Složení a tvar ScentChips

Naše ScentChips jsou vyrobeny ze sojového vosku (10%) a z parafinu (80%) a jsou ručně odlévány do tvaru lístku. ScentChips obsahují hlavně přírodní a přírodně identické aromatické oleje (8%) a zušlechťující přísady (2%). Po vložení do aromalampy a zapálení standardní čajové svíčky se vosk roztaví, ztratí svůj tvar a začne šířit nádhernou vůni. ScentChips si můžete užít asi osm hodin, obvykle dvě "čtyřhodinové" čajové svíčky. Poté bude vůně většinou vyčerpána a zbývající vosk může vydávat typický lehký parafinový odér. To je dobrá indikace k odstranění spotřebovaných zbytků a vložení nových ScentChips.

Jak správně používat ScentChips?

Použití vonných vosků ScentChips je poměrně jednoduché. Nejsou nutné žádné zvláštní postupy nebo pokyny k použití. Přesto je vhodné seznámit se s užitečnými tipy pro optimální výsledky.

Používání ScentChips

Vyberte si alespoň tři ScentChips, buď od jedné vůně nebo můžete kombinovat různé vůně podle svého srdce. Pro inspiraci se podívejte na různé vůně na tomto webu. Umístěte ScentChips do aromalampy, doporučujeme aromalampy ScentBurner od společnosti Scentchips®. Umístěte lampu volně a na rovný povrch. Zapalte standardní čajovou svíčku a vložte do aromalampyPro lampy ScentBurner používejte pouze standardní malé čajové svíčky s dobou hoření cca 4 hodiny, vhodné pro běžné keramické aromalampy. Vkládejte vždy pouze jednu svíčku!

Jak dlouho a jak intenzivně vydrží vonět ScentChips?

Intenzita vůně závisí na množství ScentChips, které najednou do lampy vložíte. Když použijete najednou alespoň tři ScentChips, budou šířit přiměřeně intenzivní vůni po dobu nejméně osmi hodin.

Jaké typy aroma lamp ScentBurners si můžete pořídit?

V našem sortimentu naleznete větší i menší lampy ScentBurners. Pokud si koupíte větší model, můžete vložit více ScentChips najednou a budete si užívat silnější vůni. Velikost lampy volte podle velikosti interiéru a vašich preferencí ohledně intenzity vůně.

Jaký je rozdíl mezi vonnými vosky ScentChips a tyčinkami ScentSticks?

Vonné voskové tyčinky ScentSticks jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako ScentChips. Rozdíl je tedy především ve tvaru, ScentSticks působí dekorativněji a dokáží uvolňovat vonné látky delší dobu. Tyčinky ScentSticks používejte výhradně v aroma lampách na tyčinky StickBurners. Tyčinky ScentSticks se po vložení do speciální aromalampy a zapálení čajové svíčky začnou zvolna tavit. Asi za hodinu a půl až dvě hodiny se tyčinky zcela roztaví. Tyčinky vydrží šířit vůni až 12 hodin a tak můžete postupně v aroma lampě zapálit až 3 čtyřhodinové čajové svíčky. Jakmile jedna dohoří, můžete zapálit druhou a pak ještě třetí. Údržba lamp StickBurners je shodná jako údržba lamp ScentBurners. Shodné jsou také bezpečnostní pokyny.

Spotřebují se ScentChips úplně?

Scent Chips jsou vyrobeny ze sojového vosku a z parafinu, který tvoří hlavní složku ve které jsou rozpuštěny vonné oleje a aromatické látky. Zahříváním parafinu dochází k uvolňování aromatických látek. ScentChips uvolňují vůni přibližně 8 hodin. Po uplynutí této doby zůstane v aromalampě zbytek v podobě parafinu, ze kterého se již uvolnila všechna vůně. Tento zbytek je před vložením dalších ScentChips nutné odstranit.

Jak odstranit vypotřebované zbytky ScentChips z aromalampy?

Po uvolnění veškeré vůně z roztavených ScentChips zůstane v aroma lampě voskový zbytek, který je slabě cítit po vosku (parafinu). Tento zbytek nejsnáze odstraníte tak, že necháte lampu zcela vychladnout, aby zbytek vosku ztvrdl. Poté na chvíli zapálíte v lampě čajovou svíčku  a když dojde k lehkému natavení vosku a uvolnění zbytku, odstraníte jej papírovou utěrkou. Pak můžete vložit nové ScentChips a užívat si dále skvělou vůni. Voskový zbytek můžete také odstranit vložením vychladlé aromalampy do mrazničky na 3 až 4 minuty. Tím se voskový zbytek uvolní a lze jej snadno vyjmout. Voskové zbytky jsou zcela nezávadné pro životní prostředí a biologicky rozložitelné. Můžete je likvidovat do běžného komunálního odpadu.

Jsou ScentChips a jejich příslušenství bezpečné ?

ScentChips jsou vyráběny z čistého vosku a převážně z přírodních nebo přírodně identických vonných látek. Proto je jejich používání bezpečné pro osoby i domácí mazlíčky. S ohledem na fakt, že k tavení vosku a uvolňování vůně je používána čajová svíčka, tedy otevřený oheň, je nutné dbát stejné opatrnosti jako při používání jakýchkoli jiných svíček - otevřeného ohně. 

Dodržujte proto následující bezpečnostní zásady:

 • Do aroma lampy (ScentBurneru) vkládejte alespoň tři ScentChips, maximální množství je dáno velikostí aroma lampy;
 • Umístěte aromalampu (ScentBurner) na rovný povrch a s dostatečným odstupem od okolních předmětů;
 • Zamezte možnému kontaktu hořlavých předmětů (například záclony) s aroma lampou; 
 • Nehýbejte s aroma lampou, pokud je vosk tekutý;
 • Nenechávejte žádné hořící svíčky bez dozoru;
 • V blízkosti hořící svíčky nepoužívejte hořlavé látky jako například spreje, laky na nehty, odlakovače a podobně.
 • Používejte pouze čajové svíčky standardního rozměru s dobou hoření asi 4 hodiny, vhodné pro keramické aroma lampy;
 • Nikdy nenechte vosk ScentChips nebo aroma lampu přijít do styku s vodou;
 • K tavení ScentChips používejte pouze aroma lampy ScentBurner a to z důvodu optimální vzdálenosti tavicí misky od plamene svíčky a velikosti misky pro vložení odpovídajícího počtu ScentChips;
 • ScentChips jsou sice netoxické, ale současně nevhodné pro konzumaci nebo použití na pokožce;
 • Produkty ScentChips uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat.

 

Jaký je rozdíl mezi vosky CreaScents a ScentChips?

Produktová řada CreaScents je levnější alternativou pro méně náročné zákazníky. Na rozdíl od prémiové řady ScentChips jsou vonné kompozice méně komplexní, vůně jsou „jednodušší", což nemusí být na závadu. Také řada CreaScents používá převážně přírodní vonné extrakty. Rozdílná je také manipulace. Zatímco ScentChips jsou designovány tak, aby umožňovaly vložení většího počtu kusů stejných nebo různých vosků do aroma lampy, velikost CreaScents a jejich tvar je určen k vložení vždy jednoho kusu. Zásady pro manipulaci a bezpečné použití jsou stejné jako pro řadu ScentChips.

 

Katalytické lampy

První katalytickou lampu vynalezl a sestrojil pařížský lékárník Maurice Berger v roce 1898. Zařízení původně sloužilo k čištění vzduchu a eliminaci pachů v nemocnicích. Teprve později se objevil nápad přidávat do náplně vonné esence a tak se katalytická lampa stala součástí luxusních interiérů, nejen domácností, ale také hotelů a společenských institucí.

Princip fungování
Katalytické lampy fungují na principu katalytické oxidace, jinými slovy hoření bez plamene. Základem katalytické lampy je takzvaný kahan, tvořený knotem, který vede hořlavou náplň (tvořenou z převážné části čistým isopropylalkoholem s přídavkem vody a vonné esence) ke keramickému hořáku. Ten obsahuje platinu, která působí jako účinný katalyzátor. Po zapálení začne lampa hořet plamenem, který keramický hořák zahřeje na vysokou teplotu. Po uplynutí asi 2 až 3 minut se plamen sfoukne (nebo někdy sám zhasne) a dále pokračuje katalytická reakce bez přítomnosti plamene. Hořlavá náplň lampy při katalytické reakci oxiduje a dochází k uvolňování molekul, které mají schopnost neutralizovat nežádoucí pachy a bakterie. Na podobném principu fungují některé elektrické čističky vzduchu s ionizátorem. Při procesu probíhajícím v katalytické lampě se zároveň z náplně uvolňují vonné esence a dochází k provonění prostoru. Na rozdíl od aroma lampy, která „pouze" uvolňuje do prostoru vůni překrývající pachy, katalytická lampa současně zápach neutralizuje a přitom pomáhá ničit viry a bakterie ve vzduchu. Katalytická lampa není sama o sobě jediným řešením čistoty, nedokáže odstranit původce zápachu a tak použití lampy kombinujte s pravidelným větráním a efektivním úklidem. Jedině tak zajistíte ve vašem interiéru čisté a zdravé prostředí.

Návod k použití
Z lampy sundejte ozdobné i uzavírací víčko, vyndejte kahan s knotem a opatrně nalijte náplň do 2/3 lampy. Ujistěte se, že povrch a okolí lampy není potřísněné náplní. Případné zbytky náplně otřete. Vraťte do lampy knot s kahanem a zakryjte uzavíracím víčkem. Po cca 20 minutách, až náplň přes knot vystoupá až ke keramickému kameni sejměte uzavírací víčko, vezměte zapalovač a kahan zapalte. Plamen nechte hořet 2 až 3 minuty, maximálně 5 minut, nikdy ne déle. Poté plamen sfoukněte a kahan překryjte ozdobným víčkem. Katalytický proces je tímto zahájen a lampa začíná čistit vzduch a uvolňovat vůni. Po dosažení požadované intenzity vůně (doporučujeme maximálně 20 minut) zaměňte ozdobné víčko za uzavírací víčko. Tím ukončíte katalytickou reakci a lampa zhasne.
Součástí balení lampy není náplň do katalytické lampy. Používejte výhradně náplně určené k použití v katalytické lampě. Nikdy do lampy nenalévejte klasické lampové oleje. Přesto že se v angličtině náplně do katalytických lamp často označují jako „lamp oil", náplň není tvořena olejem ale isopropylalkoholem. Použití oleje by způsobilo zničení katalytického hořáku.

Bezpečnostní pokyny
Při používání katalytické lampy dodržujte stejné pokyny jako při zacházení s otevřeným ohněm. Nestavte lampu do blízkosti hořlavých předmětů jako jsou závěsy, záclony, sušené květiny a podobně. Nalévání náplně provádějte pouze do vychladlé lampy a mimo dosah zdrojů ohně jako jsou svíčky. Při manipulaci s náplní dejte pozor na citlivé povrchy, které by isopropylalkohol mohl poškodit.

Vonné sáčky 651

Vonné sáčky

Novinky v našem sortimentu

Čtěte více

Otevíráme již 8. února! 2778

Otevíráme již 8. února!

A je to tady! Exkluzivní prodejna Scentchips.

Čtěte více

Prodejna Scentchips v Praze 1294

Prodejna Scentchips v Praze

Připravujeme pro Vás prodejnu Scentchips

Čtěte více

Exkluzivní dárkové sady 1620

Exkluzivní dárkové sady

Krásný dárek vyřešíte snadno a rychle.

Čtěte více

Vonné svíčky ScentCandles 1645

Vonné svíčky ScentCandles

Přinášíme vám novinku - vonné svíčky ve skleněných dózách

Čtěte více

U nás máte možnost zaplatit ONLINE kartou

Najdete nás i na MALL.CZ

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do košíku
Pokračovat v nákupu Objednat